Na co zwrócić uwagę przy wyborze konta osobistego?

Bez konta bankowego jak bez ręki. Jeżeli jeszcze nie posiadasz swojego rachunku lub też szukasz lepszego od tego, które posiadasz obecnie, przed tobą szeroka gama możliwości. Jak zatem wybrać najlepsze konto osobiste dla siebie?

Dobre konto bankowe powinno dawać swojemu użytkownikowi szeroką gamę możliwości w korzystnych dla niego cenach. Konieczne jest więc wyśrodkowanie swoich oczekiwań, aby konto było praktyczne, funkcjonalne i niedrogie w prowadzeniu.

Obecnie wiele banków oferuje konta osobiste za darmo – to już powoli standard. Są one zwolnione z opłat zarówno przy zakładaniu, jak i przy prowadzeniu. Warto jednak zwrócić uwagę na to, czy darmowe konto nie jest związane z jakimiś szczególnymi wymogami, na przykład koniecznością utrzymywania na nim stałego salda w minimalnej wysokości czy też comiesięcznych wpłat na określonym poziomie.

Również dobre konto powinno dawać możliwość darmowego lub taniego korzystania z kart płatniczych. Podstawowe karty są na ogół wydawane za darmo, ale już używanie ich może być związane z opłatami, z których posiadacz konta może być zwolniony pod określonymi warunkami – najczęściej wtedy, gdy wykona transakcje w oznaczonym limicie na miesiąc. W temacie kart warto też zwrócić uwagę na opłaty za wypłaty i wpłaty pieniędzy.

Jeżeli chcesz oszczędzać, wtedy wybierz rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy – niestety, zwykle są one słabo oprocentowane, ale cechują się większą elastycznością niż lokaty bankowe. Zwykle mają one formę subkonta do zwykłego rachunku i nie dołącza się do nich kart. Uwaga – wypłaty z takiego rachunku mogą być płatne.

Oczywiście, nie zapominaj o internetowym dostępnie do konta osobistego – dzięki bankowości elektronicznej możesz wygodnie zarządzać swoimi finansami na komputerze, smartfonie czy tablecie.

Gdy szukasz dobrego konta, w wyborze mogą pomóc ci rankingi rachunków publikowane cyklicznie na różnych stronach – warto je sprawdzić.

http://starpool.pl/